היי, אני אַלה. מורה לרוסית עם הניצוץ הסובייטי במינון הנכון, יוצרת בתחום השפות ופעילה לשונית עם אג’נדה מקורית וארוכת טווח. 

מטרת הפעילות – לייצר תכני לימוד איכותיים ולספר את סיפורן של השפות בעברית ברורה וכייפית. בעולם קיימות כ-7000 שפות, לכן יש לי כאן הזדמנות לייצר תוכן עד הפנסיה והלאה.

כיום שפות הן חלק מהדנ”א האישיותי שלי, כאשר דרך ארוכה קדמה לכך. עולה חדשה-ותיקה, בוגרת אוניברסיטת תל-אביב, מורה לשפות מעל שלוש-עשרה שנים. למדתי ולימדתי שפות כמו יפנית, אנגלית, עברית ורוסית. וגם התנסיתי בלימודי גרמנית ואיטלקית.

אני חיה ונושמת את תחום השפות. אוהבת לשבת שעות ארוכות מול מחשב ולעמוד מול מצלמה. מאמינה שבני אדם מטבעם סקרנים לגבי שפות, אנשים ותרבויות אחרות.

LoLo

LoLo היה הפרויקט הראשון שלי. השקתי אותו ב-2017 ועד לא מזמן הוא נמכר באמזון. מדובר על משחק שפותח במיוחד לדוברי אנגלית, שמיועד לעזור להם ללמוד מילים בסיסיות ברוסית. המשחק מבוסס על שיטת זיכרון עתיקה שנקראת מנמוניקה. לאורך השנים השיטה הוכיחה את עצמה כשיטה אפקטיבית. הכרטיסיות עצמן עוצבו היטב ואסטטית. 

להתאהב ברוסית

להתאהב ברוסית

“להתאהב ברוסית” – הוא הספר השני שלי, אבל הראשון שיצא לאור בהוצאת סטימצקי ונמכר בהפצה רחבה.

הספר מתמקד בלימוד אוצר מילים בסיסי וכללי דקדוק חיוניים. המטרה היא לתת לתלמיד כלים שיאפשרו לו להתחיל לבנות ולהגיד משפטים פשוטים וברורים ברוסית. 

היום הספר קיים בגרסה הדיגיטלית שלו. יחד עם ההקלטות והסרטונים נבנה קורס אונליין מקיף וחוויה לימודית מעניינת ומועילה. ניתן לעיין ולהתנסות בשיעורים הראשונים של הקורס – כאן

עמק הלקסיקון

עמק הלקסיקון

תמיד היה לי מוזר שבמדינה כמו שלנו עם כזה גיוון תרבותי – כמעט ואין כאן התייחסות לשפות אחרות. רק עברית! לשמחתי אני מתה על עברית, למרות שהיא משגעת אותי עם ה’ הידיעה והכתב מימין לשמאל – עדיין אוהבת אותה. ובכל זאת, יש כאן עוד שפות נהדרות ש… איך נגיד את זה בלשון המעטה – לא מקבלות את תשומת הלב הראויה להן.
לפני איזה שנתיים החלטתי להרים פרויקט על שפות אחרות בארץ. והנה אני כעבור שנתיים, אומנם עם הלשון בחוץ אבל עם השמחה בלב, בהתרגשות קוסמית מבשרת על השקת הפרויקט “עמק הלקסיקון”, שעוסק בשפות שונות ודובריהן.

פרק ראשון – להנאתך!